Сподели

Търсене на имоти

Китайците са едни от най-имотните хора в света

Китайските заможни семейства са два пъти по-състоятелни от другите фамилии по света и вероятността да натрупат милиони от недвижими имоти е най-голяма при тях, сочи доклад на компанията „UBS Group AG“, която поставя фокус върху запазването и наследяването на богатството. Почти 30% от анкетираните китайци са заявили, че семейното им богатство идва от собственост, следвана от потребителска активност. Напредващите редици на супер богатите в Китай все повече се обръщат към семейните офиси, тъй като поддържането на финансовото благосъстояние и планирането на приемствеността са приоритет за тях, обобщават анализаторите, цитирани от „Bloomberg“.

Концепцията за семеен офис е сравнително нова в Китай в сравнение с Европа, САЩ и други части на Азия, където богатите семейства отдавна използват частни компании за справяне с решения за инвестиции и управление на богатството. Въпреки че комбинираното богатство на милиардери в континенталния Китай е спаднало с 12% през 2018 г. до 982,4 милиарда долара, според отделен доклад за милиардерите на „UBS/PwC“, публикуван през ноември 2019г., техният брой нараства по-бързо, отколкото на други места по света.

За около една трета от анкетираните, основното средство за управление на богатството е офис за едно семейство, докато около 16% управляват парите си чрез многофамилен офис. Средното нетно богатство на представените в доклада е 943 милиона долара, а поддържането на тяхното богатство е била основната мотивация за създаване или присъединяване към семеен офис. Проучването, проведено в партньорство с „AVIC Trust Co.“ и консултантските дружества „Campden Wealth“ Ltd. и „FOTT“ е установило още, че средната възраст на поколението, което в момента е най-активно и „управлява“ Китай, е 55 години.

Въпреки, че авторите на доклада нямат оценка за сегашния комбиниран размер на офисите на китайските семейства, коментарът на Тифани Фен, основател на пекинската „FOTT“ е, че общите им активи могат да достигнат 20 трилиона юана (2,9 трилиона долара) за 10 години. Бързият растеж в Китай може потенциално да изтласка глобалния мащаб на индустрията над прогнозата на „Campden Wealth“ от 10 трилиона долара до 2025 г. В дългосрочен план, „най-големият риск за семейното богатство е самото семейство“, а не външни фактори като конкуренция, данъци или търговска война, заявил е Ник Хейуърд, директор на „Asia Pacific от Campden Wealth“.

В доклада се посочва още, че някои от най-големите предизвикателства са първоначалното създаване на структура за семеен офис, набирането на външни кадри и намиране на опитни доставчици на услуги. По отношение на възвръщаемостта, китайските семейни офиси са спечелили средно около 11% през последните 12 месеца, като частният капитал е най-ефективният клас активи. Това се сравнява с 6,2% в Азиатско-Тихоокеанския регион и с 5,4% в световен мащаб.

Domaza - Недвижими имоти



По-стари новини