Сподели

Търсене на имоти

Вижте кои са най-активните купувачи на недвижими имоти в Лондон по време на COVID-19

Политическите и пандемични сътресения в Обединеното Кралство, изглежда са отворили възможност за супербогатите инвеститори от Франция. За първи път от поне десетилетие, французите са най-активните купувачи на недвижими имоти в Лондон, при това в най-скъпоструващите квартали на града, показва доклад на глобалната консултантска компания „Knight Frank“. Това е грандиозна промяна, като се има предвид, че досега лидери в класацията за чуждестранни собственици на жилища са били китайците. В момента, те са изместени на четвърта позиция, изпреварени дори от американците.

Нарастващото напрежение покрай Brexit и нестабилната британска лира са помогнали на французите да се възползват от по-малко конкурентния пазар, възпрепятстван от ограниченията за пътуване, свързани с COVID-19, коментирали са експертите. За онези, които все пак са имали възможност да преминат междудържавните граници, очакваното повишаване на данъка за чуждестранни купувачи на недвижими имоти във Великобритания, което ще влезе в сила през април е било допълнителен, мощен стимул да бъдат активни сега. Все пак, кой би искал да направи неизгодна сделка?!
 
Том Бил – ръководител на изследванията на жилищния пазар във Великобритания, „Knight Frank“: „Комбинацията от слаб паунд, предстоящото увеличение на данъците и по-малката конкуренция от страна на купувачите, които трябва да пътуват на дълги разстояния, създаде възможност за изгодна покупка на недвижими имоти в Лондон – един традиционно скъп пазар. Въпреки фоновия шум от Brexit, в Европа има интелигентни пари, насочени към британската столица. Френските купувачи допринесоха за 11% от международните продажби на луксозните жилища в града през тази година до септември, като скочиха от 2% през същия период на 2019 г. Все пак, пандемията и липсата на чуждестранни инвеститори допринесоха за спад в общите продажби с една трета през деветмесечието“.

Миналият месец стерлингите са се понижили с до 1% на ден спрямо долара поради опасения от резултат без сделка в дискусиите между Великобритания и Европейския съюз. След референдума за Brexit през 2016 г., тези, които са платили за първокласни лондонски имоти в евро, сега се радват на 30% отстъпка от валутните движения и спада на луксозния пазар, обобщават анализаторите.

Domaza - Недвижими имоти



По-стари новини